Astor – Hermetik Tip Transformatörler

Astor Hermetik Tip Transformatörler

Tümkar A.Ş., 20 yıla yakın Orta Gerilim malzemesi satış tecrübesiyle, Türkiye’nin önde gelen Trafo markalarından biri olan Astor Transformatör’ün ana bayiliğini yürütmektedir.

Tümkar A.Ş. Elektrik mühendislerinden oluşan Orta Gerilim uzmanı ekibiyle, ihtiyacınız olan ürünü doğru tespit edip, Türkiye geneline yaygın güçlü stok kapasitesi sayesinde, uzun teslim süreleriyle uğraşmak yerine, ürünlerde fiyat esnekliği ve hızlı teslimat avantajı sağlamaktadır.

Hermetik transformatörler 5 -2500 kVA güç aralığında, 36 kV yüksek gerilim seviyesine kadar, üç veya tek fazlı, yağlı,tabi soğutmalı(ONAN), boşta kademe değiştiricili veya yük altında otomatik kademe değiştiricili, hem hariçte hem de dahilde kullanılabilecek şekilde üretilirler.

Hermetik transformatörler fabrika ortamında, basıncı ayarlanarak atmosferle temas etmeyecek şekilde imal edilir.

Hermetik transformatörde termik etkiler nedeniyle değişen yağ basıncı kazan dalga duvarlarının genleşip-büzülmesiyle kontrol altına alınır ve bu etkilere dayanabilecek şekilde dizayn edilir.

Genleşme deposu olmadığı için kazana yağ doldurma işlemi özel vakum odalarında hava boşluğu kalmayacak şekilde yapılmaktadır. Dolayısıyla kazan içerisinde nem bulunmadığından oksitlenmeden kaynaklanan yağdaki bozulma sıfıra indirgenir.

Hermetik transformatörlerin genleşme depolu transformatörlere oranla yükseklikleri daha düşüktür. Bu nedenle de daha küçük alanlarda kullanılabilir.

Hermetik transformatörlerde yağ atmosferle temas etmediği için genleşme depolu transformatörlerde olduğu gibi belirli periyotlarda yağ değişimi olmaz. YG ve AG buşinglerinin temizliği dışında bakım gerektirmez.

Not : Açıklanan fiyatlar, liste fiyatları olup, iskonto oranları için satış mühendislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bize ulaşmak için tıklayın >>>