Astor – Kuru Tip Transformatörler (EFG Transformatör)

Astor Kuru Tip Transformatörler ( EFG Transformatör )

Tümkar A.Ş., 20 yıla yakın Orta Gerilim malzemesi satış tecrübesiyle, Türkiye’nin önde gelen Trafo markalarından biri olan Astor Transformatör’ün ana bayiliğini yürütmektedir.

Tümkar A.Ş. elektrik mühendislerinden oluşan Orta Gerilim uzmanı ekibiyle, ihtiyacınız olan ürünü doğru tespit edip, Türkiye geneline yaygın güçlü stok kapasitesi sayesinde, uzun teslim süreleriyle uğraşmak yerine, ürünlerde fiyat esnekliği ve hızlı teslimat avantajı sağlamaktadır.

G sargıları, epoksi dökme reçine ile vakum altında kaplanan transformatörlerdir; AG sargıları, hem dökme reçine hem de reçine emdirilmiş prepreg yapılabilen transformatörlerdir.

160-2500 kVA güç aralığında, 36 kV gerilim seviyesine kadar, doğal hava soğutmalı (AN) veya fan soğutmalı (AF) seçeneğiyle üretilirler.(Soğutma fanı kullanılarak %50’ye varan güç artışı sağlanır.)

Düşük işletme maliyeti vardır, boşta ve yükteki kayıp oranları düşüktür. Çok sık bakım gerektirmezler. Çevre İle dostudur. Soğutma sıvısı (trafo yağı) içermedikleri için kaçak ve sızıntı söz konusu değildir. Sağlığa zararlı gaz ve kimyasallar içermezler. Yağlı tip transformatörlere oranla düşük termal ve diyalektik yaşlanma etkisiyle daha uzun transformatör ömrü sağlar. Bakım gerektirmezler, sadece koruyucu ve önleyici bakım olarak gözle kontrol edilmesi yeterli olabilmektedir. Sessiz çalışırlar. Kısa devre dayanımı ve elektriksel darbelere karsı mükemmel yüksek dayanım ve aşırı yükü destekleyen yüksek kapasite etkisiyle daha kullanışlıdır. Rutubete ve neme karsı yüksek dirençlidir. Nemli ve yoğunlaşmanın olduğu ortamlarda sorunsuzca çalışabilmektedir. Uzun süre devre dışı kalması halinde tekrar işletmeye alınırken kurutulmasına gerek yoktur. Yağlı Tip transformatörlere göre kısa süreli aşırı yük ile yüklenebilme özelliği yüksektir. Cebri soğutma fan ilaveleri ile nominal gücün %50 fazlası ile aşırı yüklenebilme özelliği vardır. Zor tutuşan ve kendi kendine sönebilen özelliğe sahiptir. Yangına karşı dirençlidir ve çevre kirliliğine sebep olabilecek sızıntı riski yoktur. Yangını artırıcı katkıda bulunmazlar. Bu nedenle emniyetli ve çevre dostudur. Sistemden kaynaklanan kısa devrelerde çok büyük hasar ve zayiata neden olmazlar.

Ürün çeşitleri ve kullanım alanları;

– Dağıtım tipi transformatörler (160-3150 kVA)

– Monofaze tek fazlı transformatörler

– Güç transformatörleri (4000-25000 kVA)

– OLTC yükte kademe değiştirmeli transformatörler

– Rectifier doğrultucu tip transformatörler

– IP54 Koruma sınıflı Su ve hava soğutmalı transformatörler(Denizaltı,Marin,Gemi ve Petrol Sondaj Platformları için)

– Rüzgar santral transformatörleri (Kule içinde bakım ve onarım yapılabilir)

– Metro, tünel, maden ocakları, havaalanı, alışveriş merkezi, okul, hastane, gökdelen binaları gibi insanların çok yoğun olarak yaşadığı ortamlarda yanma ve patlama riskini minimum seviyeye indirir.

– Opsiyonel olarak IP20,IP23,IP33 koruma sınıflarına göre dahili ve harici tip hücreli (enclosure) olarak üretilebilir.

ASTOR ve EFG Markalı Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler tüm dünyada kabul gören standartlara göre üretimleri yapılır.

– IEC 60076-11’e göre Climatic C2 ,Çevre (Enviroment) E2 , Yangın (Fire Behaviour) F1

– HD 464 S1

– HD 538.1 S1

– EN 60726

– VDE 0532

– ANSI C57.12.01

– Güvenlik

– Zor tutuşan ve kendi kendine sönebilen özelliğe sahiptir.

– Yangına karşı dirençlidir ve çevre kirliliğine sebep olabilecek sızıntı riski yoktur

– Yangını artırıcı katkıda bulunmazlar. Bu nedenle emniyetli ve çevre dostudur.

Sistemden kaynaklanan kısa devrelerde çok büyük hasar ve zayiata neden olmazlar.

Not : Açıklanan fiyatlar, liste fiyatları olup, iskonto oranları için satış mühendislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bize ulaşmak için tıklayın >>>